י"ז תמוז ה'תשפ"ד

סמרקנד - המחתרת החבדית שהשפיעה למרחקים

הספר סמרקנד מספר את סיפורה של המחתרת החבדית שפעלה בברה"מ, באחזקת היהדות בימים הקשים של שלטון האימה הקומוניסטי.
הספר נכתב בשפה בהירה וקולחת, ונקרא בנשימה עצורה. 
570 עמ'. פורמט גדול.  כריכה קשה.תוכן הספר  להורדה לחץ כאן
על מה התוועד ר' מענדל ברוסיא?? לחץ כאן

הרב הלל זלצמן. חדש !!!

מחיר מלא: 159 ₪
מחיר מבצע: 79 ₪
מחיר בדולר: 22 $
הופיע הספר סמרקנדהמחתרת שהשפיעה למרחקים"
בשורה טובה: הסופר החסידי, הרב הלל זלצמן, הוציא כעת לאור את הספר "סמרקנד – המחתרת שהשפיעה למרחקים", 570 עמודים, ו-220 תמונות אוטנתיות שיסחפו אתכם למחוזות רחוקים, אל דמויות ההוד בסימטאות סמרקנד, לימוד התורה במחתרת תחת איום תמידי של חקירות במתקני הק.ג.ב., וההצלחה הגדולה - לעורר תחייה רוחנית בכל רחבי ברית המועצות. הנאה מובטחת! * הרה"ח ר' יואל כהן, החוזר של הרבי, ממליץ על הספר בחום, וכותב "כדאי מאד להפיץ את הספר ״סמרקנד" במיוחד בין הדור הצעיר, למען ידעו, עד כמה צריך להתמסר עבור החזקת היהדות".
 
המחבר, ר' הלל זלצמן נולד בשנת תרצ"ט בעיר חרקוב שבאוקראינה, לאביו ר' אברהם (שזכה ללמוד בליובאוויטש אצל הרבי הרש"ב) ואימו ברכה (אחותו של הרה"ח ר'אברהם ברוך פווזנער, משפיע חסידי חב"ד במינסק).
בתקופת מלחמת העולם השניה, כאשר הנאצים ימ"ש התקרבו לחרקוב, נמלטה המשפחה לסמרקנד שבאוזבקיסטן. בשנות ילדותו חונך במחתרת, אצל המלמד הנודע ר' זושע דער שמש (פז) ור' אברהם יוסף ענטין - מזכירו של "החפץ חיים". אך את עיקר חינוכו קיבל מהמלמד ר' בן ציון מרוז, שהיה מחניכי ישיבת 'תומכי תמימים' בליובאוויטש, והשריש בתלמידיו את כוח המסירות נפש. את חינוכו החסידי קיבל מדודו החסיד שו"ב ר' ברוך הלוי דוכמן, החסיד ר' בערקע חן (אשר במשך כשש שנים התחבא בביתם מרדיפת השלטונות), ור' מענדל פוטרפס. תחת השפעתם התגבשו השקפותיו החסידיות. בשנת תשכ"ד נשא את מרת מוסיא שושנה אסתר בת ר' אפרים פישל שו"ב דמיכובסקי -תלמיד ישיבת תומכי תמימים שבליובאוויטש, ואחיינו של הגאון הרגוצ‘ובי.
בהיותו בן שש – עשרה הכניסו החסיד ר' משה ניסילביץ 'לעבודת הכלל בארגון המחתרתי שהקים, בשם חמ"ה, להפצת התורה והחסידות. מאז ועד היום, עוסק בפיתוחו ופעולותיו של הארגון, שברבות השנים הפך לארגון בינלאומי למען יהודי רוסיה. במידה מסויימת,  הספר בנוי על ההתכתבות שבין המחבר לר' משה ניסילביץ', אשר היה ידיד וומשפיע והמובהק של המחבר.
בגב הספר מופעים דברי המלצה של הגאון החסיד הרה"ת יואל כהן, ה'חוזר' של הרבי מליובאוויטש, על הספר "סמרקנד":
כאשר קוראים את הספר סמרקנד של הרב הלל זלצמן בו מספר על החיים של אנ״ש (חסידי חב״ד) תחת שלטון הקומוניסטי, ואיך שהצליחו בתנאים קשים כאלה לחנך בנים ובנות, נכדים ונכדות, ולהעמיד דורות של יהודים יראי שמים בתכלית - מתחילים להבין קצת מה זה מסירת־נפש.
הנני זוכר היטב איך שבהתוועדות חסידית של י"ט כסלו תשע״א (שהתקיימה בבניני האומה בירושלים) [לשמיעת הנאום לחץ כאן] סיפר הרב זלצמן על החיים של אנ״ש בזמן ההוא, ואת ההתעוררות של כמה וכמה שנכחו אז. שמעתי איך שאנשים דיברו ביניהם: אם בתנאים קשים כאלה היו יהודים שפעלו מתוך מס׳"נ עבור החזקת היהדות - במקומות החופש על אחת כמה וכמה. לענ״ד כדאי מאד להפיץ את הספר ״סמרקנד" במיוחד בין הדור הצעיר, למען ידעו, עד כמה צריך להתמסר עבור החזקת היהדות.
גם הרה"ת שלום דובער לוין, מנהל ספריית אגודת חסידי חב"ד, התפעל מאוד מהספר "סמרקנד", ואמר למחבר הספר: "אני כתבתי על תולדות חב"ד ברוסיה הסובייטית עד שנת תש"ח, כי אחרי זה נותקו לגמרי הקשרים עם אנ"ש ברוסיה, ולא היה תחת ידי תיעוד של החיים החסידיים שם. בספר שלך, אני רואה כאילו המשך לספר "תולדות חב"ד ברוסיה הסובייטית"!".

 
הספר מומלץ ביותר (ונרכש על ידי רבים) כמתנות לצעירים ולמקורבים

lexapro and weed safe

lexapro and weed good click here lexapro and weed effects

venlafaxine alcohol interaction

venlafaxine alcohol

издательство "яхад" - ведущая компания по развитию, издательству, маркетингу,
продаже и распространению книг по иудаизму на русском языке.

телефон: 054-4524969почтовый адрес: издательство "яхад", иерусалим, ул.  иерусалим, ул. Зархи 25
сайт: www.yahad.org директор сайта: р. йосеф демиховский.е-мэйл для связи: [email protected]

יחד הוצאה לאור - החברה המרכזית לפיתוח, הוצאה לאור, סחר, שיווק, והפצת ספרי יהדות בשפה הרוסית
טלפון - 054-4524969
כתובת : יחד הוצאה לאור רחוב ישראל זרחי 25 ירושלים (ליד הקניון של רמות ).
www.yahad.org מנהל: ר' יוסי דמיכובסקי. אימיל  [email protected]
YACHAD - Central Development Company, publishing, trade, marketing, and distribution of Jewish books in Russian
Phone - 054-4524969  Address letters: Zarhi str. 25  Jerusalem ISRAEL.

הצהרת נגישות 

עיצוב ובניה שטיבל.קום © כל הזכויות שמורות ל - yahad.org אין לעשות שימוש בשום תוכן או תמונה ללא אישור בכתב. 2004 - 2024 ©